Masz pytania? Zadzwoń: 661 882 002

Autentico Terrapieno 150 ml

Opis produktu

Lekka, szybkoschnąca pianka strukturalna do tworzenia dekoracji 3D na meblach i ścianach. Może służyć do pracy z szablonami, a także może być mieszana z farbą kredową Autentico® Vintage dla uzyskania dekoracyjnej struktury. W przeciwieństwie do ciężkich mas, nie maże sięnie klei i nie rozlewa pod szablonSchnie błyskawicznie. Praca z nią jest schludna i przyjemna, a efekt doskonały.

 

Autentico® Terrapieno jest pianką strukturalną używaną z grubszymi szablonami. Terrapieno jest bardzo łatwa w użyciu i tworzy piękne efekty w szczególności na meblach, drzwiach i ścianach, ale może być również używana na lustrach oraz szkle. Komfort pracy sprawia, że jest to produkt odpowiedni nawet dla początkujących artystów a schludny i dokładny efekt przypadnie do gustu wszystkim perfekcjonistom. Terrapieno można pofarbować dodając około 10% farby kredowej Autentico Vintage.

Relief od szablonu:

  1. Przymocuj szablon przyklejając go do podłoża taśmą lub specjalnym klejem.
  2. Nałóż Terrapieno małą szpachelką tak by wypełnić szablon i wygładź całość. Uważaj by nie naciskać zbyt mocno.
  3. Nie czekając do wyschnięcia pasty odklej szablon. Staraj się unikać przesuwania szablonu na boki, ponieważ może to spowodować roztarcie się wzoru. Umyj szablon wodą.
  4. Jeśli chcesz by Twój motyw był całkowicie gładki możesz go lekko wyszlifować po wyschnięciu.
  5. Na końcu możesz zabezpieczyć całość woskiem lub impregnatem.
  6. Szczególnie pięknie wyglądają reliefy patynowane woskiem brązowym, kredowym lub metalicznym.

Barwne wzory:

Połącz piankę z farbą kredową Autentico® Vintage dodając nie więcej niż 10% farby. Nie mieszaj zbyt intensywnie, wystarczą dwa, trzy ruchy. Pianka i tak zabarwi się bardziej jednolicie podczas nakładania na szablon.

Struktura: 

Połącz piankę z farbą kredową Autentico® Vintage dodając nie więcej niż 20% farby. Nie mieszaj zbyt intensywnie. Nakładaj wybranym narzędziem na powierzchnię i kształtuj piankę aby utworzyć trójwymiarową warstwę. Całość zabezpiecz woskiem lub impregnatem.

Produkty powiązane

Strona korzysta z plików cookie w celu realizacji usług zgodnie z Polityką prywatności. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do cookie w Twojej przeglądarce.
Zamknij