Masz pytania? Zadzwoń: 661 882 002

Efekt Rdzy

Cena od: 39 zł

Opis produktu

FEKT RDZY - PROSZEK DO STYLIZACJI

Pojemność: 100ml/250ml

Co to takiego?

EFEKT RDZY AUTENTICO jest częścią oferty proszków do stylizacji. Efekt rdzy dostępny jest w trzech wysoko napigmentowanych wariantach kolorystycznych, które pomogą Ci stworzyć niepowtarzalny rdzawy efekt na ścianach, meblach, lampach, świecznikach i to bez używania niebezpiecznych substancji korodujących.

Gdzie można używać?

EFEKT RDZY AUTENTICO można używać do stylizacji ścian, przedmiotów lub mebli, które znajdują się w pomieszczeniach.

Jak używać?

ŚCIANY:
Wyobraź sobie jak powinna wyglądać naturalna rdza. Rdza powstaje w wyniku utleniania tworząc nieregularne wzory w odcieniu żółci/pomarańczy oraz czerwieni. Czasem spod warstwy rdzy wychodzi pierwotny kolor ściany.

Aby stworzyć efekt rdzy, zacznij od przygotowania warstwy podkładowej. Upewnij się, że powierzchnia ściany jest równa. Pomaluj warstwę podkładową farbą z serii Vintage w odcieniu Nocturnal. Farba Autentico Vintage jest farbą porowatą i idealnie nadaje się jako podkład do efektu rdzy. W czasie gdy farba jest jeszcze mokra, stwórz nieregularne wzory farbą Vintage w odcieniu Dark Rust. Nałóż ją tworząc smugi, aby stworzyć cętkowany efekt ukazujący jaśniejsze i ciemniejsze odcienie. Pozostaw do wyschnięcia.

Następnym krokiem jest stworzenie pierwszej warstwy oksydacyjnej. W tworzeniu efektu rdzy jest to „najstarsza" warstwa rdzy. Zmieszaj 1 część proszku GOLDEN RUST z 1 częścią BAZY, wyjdzie z tego gęsta i ziarnista pasta. Nakładaj ją pędzlem w nieregularne wzory. W czasie gdy pasta jest jeszcze mokra, nałóż na nią proszek GOLDEN RUST aby stworzyć cienie. Pozostaw do wyschnięcia, aby uniknąć smug przy kolejnych warstwach.

Następnym krokiem jest stworzenie drugiej warstwy oksydacyjnej. Jest to następna warstwa rdzy w naszej pracy. Zmieszaj 1 część proszku RED RUST z 1 częścią BAZY, wyjdzie z tego gęsta i ziarnista pasta. Nakładaj ją pędzlem w nieregularne wzory zachodząc na wzory stworzone przy pomocy GOLDEN RUST. W czasie gdy pasta jest jeszcze mokra, nałóż na nią proszek RED RUST. Pozostaw do wyschnięcia, aby uniknąć smug przy kolejnych warstwach.

Następnym krokiem jest stworzenie trzeciej warstwy oksydacyjnej. Jest to ostatnia warstwa rdzy. Zmieszaj 1 część proszku DARK RUST z 1 częścią BAZY, wyjdzie z tego gęsta i ziarnista pasta. Nakładaj ją pędzlem w nieregularne wzory zachodząc na stworzone wcześniej wzory. W czasie gdy pasta jest jeszcze mokra, nałóż na nią proszek DARK RUST. Pozostaw do wyschnięcia i ciesz się efektem :)

WYKOŃCZENIE I ZABEZPIECZENIE

Jeżeli uważasz, że w twoja praca jest za mało „rdzawa" możesz ją wzmocnić mieszając 50% pasty (każdego koloru) z 50% GLAZE i taki produkt nałożyć na ścianę za pomocą bawełnianej szmatki. Pozwoli to uzyskać jeszcze większą głębię, Praktyka czyni mistrza, a zabawa z rdzą jest wymagającą techniką, więc się nie zniechęcaj!

EFEKT RDZY na ścianie nie wymaga dodatkowego zabezpieczenia, chyba że zostanie zastosowany w miejscach dużego natężenia ruchu i narażonych na częsty kontakt. W takim przypadku zalecamy zabezpieczenie ściany SEALEREM Autentico lub lakierem do podłóg.
W przypadku SEALERA ściana będzie odporna na wodę i nabierze trochę ciemniejszej barwy.

STYLIZACJA MEBLI, LAMP I INNYCH PRZEDMIOTÓW

W przeciwieństwie do stylizacji ścian, stylizacja mebli, lamp i innych przedmiotów przy pomocy EFEKTU RDZY jest jeszcze łatwiejsza. Przede wszystkim dlatego, że przy stylizacji małych przedmiotów nie trzeba robić pasty. Proszek można nakładać bezpośrednio na mokrą farbę. Poniżej krótki tutorial jak stworzyć EFEKT RDZY na lampie.

1. Malujemy lampę farbą Vintage w odcieniu Nocturnal

2. Nakładamy na to wzory farbą Vintage w odcieniu Dark Rust

3. Nałóż (wciskając) proszek na mokrą farbę

4. Mieszaj proszki dla idealnego EFEKTU RDZY. Najpierw użyj odcienia GOLDEN, następnie RED i DARK

5. Tapuj bawełnianą ściereczką

6. Zostaw na kilka godzin do wyschnięcia 

 

I GOTOWE! 

Produkty powiązane

Strona korzysta z plików cookie w celu realizacji usług zgodnie z Polityką prywatności. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do cookie w Twojej przeglądarce.
Zamknij